Regal Burger: divoký východ v Praze

To k nám jednou takhle přijela návštěva z divokého západu (rozuměj z Aše). Po pracovně stráveném odpoledni jsme postávali na Andělu a přemýšleli jsme, kam zajít na oběd. Jelikož ta práce byla vyčerpávající (já jezdil na motorce a Veronika dohlížela na fotografování), rozhodli jsme se, že zavítáme do nedalekého Regal Burgeru. Prodejna byla vzdálena asi dvacet kroků. Základní informace: společnost k nám přišla z Bratislavy a postupně v Praze otevřela tři pobočky, ta na Andělu, pokud si dobře pamatuji, vnikla někdy začátkem tohoto roku.

Bez přípravy, kterou obvykle tvoří hodiny slídění na webových stránkách a hledání chyb, jsme vkročili dovnitř a nechali si poradit, co si máme dát. Hned tady sypu hvězdičky pro obsluhu. Nabídka burgerů sice není kdovíjak široká, ale klasickým burgerem za sto pade člověk nic nezkazí. Hodně mě lákala umami majonéza, ale neměl jsem ten žaludek objednat si něco, co se jmenuje Juicy Lucy. Zvolil jsem proto Chef burger s avokádovou majonézou a jalapeños. Burger má přímo uvnitř zapečené kolečko čedaru – takhle se to má dělat – maso bylo dokonale šťavnatý a sýr netekl všude okolo.

Naše Barunka si objednala Veggie speciál, ale pak zjistila, že jí vlastně moc nechutná lilek. On měl, mezi náma, docela hnusnou konzistenci, ale zato to byl nejlíp ochucenej lilek, co jsem kdy jed. (I když to je možná tim, že nejim lilky, protože obvykle nemaj žádnou chuť.) Veronika si nechala doporučit Slovenskem říznutý Veggie speciál z ovčího sýra. Řeknu vám, jabko a řepu bych v burgeru teda fakt nehledal, ale tak nějak to fungovalo dohromady překvapivě dobře. Za padesát kaček jsme si ke každému burgeru přikoupili hranolky a nealko nápoj, což se totally vyplatí.

Veronika, protože jsem si jí už trochu vychoval, se rozhodla vyzkoušet místní Regal IPA. Třináctistupňové pivo má tak akorát řízu a podle očekávání má silný aroma pomerančový kůry. No, já tyhle hořký piva moc nemusim, ale moje snoubenka je prostě tvrďák. Do recenze však přispěla důležitým poznatkem: když jdete po Nádražní, vůbec by vás nenapadlo, kolik místa v Regalu je. Zvenčí to vypadá jako drobný bistro po tak patnáct lidí, ale v suterénu se skrývá obří sklep, kam nacpete klidně celý třídní sraz. Možná by stálo za zvážení, jestli by tento prostor nechtěl trochu prodat, jinak budou potenciální návštěvníci restauraci zbytečně míjet.

S tím, co je vidět, i s tím, co není, jsme však byli nadmíru spokojeni. Nerad, ale musím Regal Burgeru udělit plný počet hvězdiček. Za záchody se tentokrát nemusí nikdo stydět, nepřipadali jsme si nepatřičně, obslouženi jsme byli rychle a hlavně velmi chutně. Veronika dokonce označila svůj Veggie speciál burger za jeden z nejlepších, co kdy měla. Tak si toho važte!

Hodnocení:
Jídlo a pití: ✭✭✭✭✭
Prostředí:   ✭✭✭✭✭
Obsluha:    ✭✭✭✭✭

Advertisements

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s